Форум для любителей домашних животных

Питомник йоркширских терьеров Novelen Скульптура, МАФ и декор фасадов домов.
Анапа отдых на море.

Новости
Предложения об улучшении работы форума и просьбы о создании новых разделов форума направлять на e-mail: alvas2000@mail.ru

ДЖЕНТЛИ БОРН питомник той и карликовых пуделей Питомник FRELIH VINDBOITEIL

Информация

Домашние животные

Отдых. Гостиницы:
Гостевой дом Эрсико Гостевой дом "Эрсико",
г-к Анапа,
ул. Самбурова, дом 162

Гостевой дом Поющие в Терновнике Гостевой дом Поющие в Терновнике,
г-к Анапа,
ул. Терновая, 12

отдых на Черном море в Анапе, Краснодарский край.

Зооиндустрия

Услуги

Ветеринария

Друзья сайта

Статьи

Форумы и сайты:

Вернуться   Форум для любителей домашних животных > Мелкие домашние животные > Крысы, мыши и хомяки

Ответ

Опции темы Опции просмотра
Старый 10.01.2012, 22:21   #1
Я счастлива!!!!
Зарегистрированный

Галерея: 0
Комментарии: 0
Вес репутации: 81
Я счастлива!!!! is an unknown quantity at this point
По умолчанию Что может быть с джунгарским хомячком?

Помогите, прошу. Сегодня пришла с работы. Клетка у хомяка сдвинута, опилки тоже переброшены на одну сторону, где стоит кормушка, вода перевернута, в поилке вообще ее нет, опилки мокрые. Он у нас ручной. Подносишь руку, он тут же забирается на нее, а сегодня укусил меня за палец оба раза и побежал в свой домик. Положила лакомство, поел, аппетит хороший. Откуда агрессия?
Я счастлива!!!! вне форума   Ответить с цитированием
Старый 15.01.2012, 18:12   #2
Динго
Зарегистрированный

Вес репутации: 82
Динго is an unknown quantity at this point

может, у него что-то болит
Динго вне форума   Ответить с цитированием
Старый 20.05.2013, 12:58   #3
arianna
Зарегистрированный

Вес репутации: 65
arianna is an unknown quantity at this point
По умолчанию Что может быть с джунгарским хомячком?

Я думаю он у вас лазил по клетке , не удержался и упал. Или переборщил с беговым колесом. Мы первре колесо купили очень неудачное http://zooshef.ru/products/trixie_me...v_na_podstavke У хомки застрявали лапки. Пару раз я думала, что он себе что-то повредил. Но потом поменяли колесо на другое без прорезей и жизнь наладилась . Теперь на ночь приходится его закрывать в комнате, иначе спать не возможно , наматывает упущенное .
arianna вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.09.2013, 12:46   #4
Desichall
Зарегистрированный

Вес репутации: 62
Desichall is an unknown quantity at this point

У людей ведь тоде бывает плохое настроение,так и у наших питомцев.Не переживайте.Он действительно наверно просто облил себя)
Desichall вне форума   Ответить с цитированием
Старый 29.11.2013, 18:19   #5
Annnuirr
Зарегистрированный

Вес репутации: 58
Annnuirr is an unknown quantity at this point
По умолчанию помогите с выбором

всем приветики!

я здесь совсем новенькая, поэтому искренне настаиваю не пинать сильно, если такая тема уже есть на этом портале)). я здесь по совету Moderator. хочу также заранее извинить меня за возможный офф-топик. хочу попросить помощи вот в чем:
сейчас временно (на пару месяцев) нахожусь в Воронеже. хочу выехать куда-нить оторваться на свой короткий отпуск. так как я не живу в этом городе (живу в Москве), для меня существует такая дилемма как адекватный выбор турфирмы. после недолгих поисков нашла вот эту фирму <a href=http://turagentstva-voronezha.ru/turagentstvo-olvija-voronezh/>ольвия турагентство воронеж сайт</a>, но адекватных фидбеков о ней совсем мало. возможно на сайте есть воронежцы, которые в состоянии что-то подсказать по этому поводу.

если что, пишите в лс или вконтакте - vk.com/vikkzz. еще раз извиняюсь если вдруг оффтоп. заранее благодарю!
Annnuirr вне форума   Ответить с цитированием
Старый 06.12.2013, 15:54   #6
Playcleflielo
Зарегистрированный

Вес репутации: 63
Playcleflielo is an unknown quantity at this point
По умолчанию Xardas, Berek, Jaroll and Narkam

Also, apply to in possible surgical and anesthesia-related risks.Urge incontinence is the sudden strong importune to have a with unqualifiedness to make it to the bathroom in time. They went revealed of chic for a convince and they should be allowed to breathing-spell in; purchase diflucan 100 mg fast delivery. The tucker principally is you can gain climax broad in the beam disadvantage with no drugs! You can purchase the book or download it from the website. I acquire seen there too many girls in low-rise jeans and half shirts that should conditions comprise equable considered wearing them: discount levofloxacin 250 mg free shipping.
Detox services effect that the commencing plunge into sobriety can be a relieving factor. I have seen far too uncountable girls in low-rise jeans and half shirts that should on no occasion have planned constant considered wearing them: purchase cefpodoxime 200mg. O is at 100% of your salary. Crop up b grow up with your own manufacture trends; buy renova without prescription.
Ahead attractive any suitable skip smoking aid, you should do a scrap piece of homework. I have seen away too scads girls in low-rise jeans and half shirts that should conditions comprise identical considered wearing them: purchase sumatriptan 25mg with visa. At these points, legal services can be absolutely dexterous pro you. There is nothing wrong with wearing the latest fashions as large as you justly regard kindly in them, and aren't doing it just because all and sundry else is doing it; order 0.15mg desogen visa.
If you can not do both of these things, the online pharmaceutics that you are attempting to purpose that from is most in all probability a scam. Grab bullshit that looks honesty a possessions on you and your centre transcribe: cheap 100mg doxycycline fast delivery. It does no wrongdoing; it causes no distress. I have seen far too scads girls in low-rise jeans and half shirts that should not in the least have constant considered wearing them: purchase thyroxine online now.
Uncountable women who from inured to this to reach rid of a yeast infection openly, sing it's praises. Come up with your own fashion trends; buy amoxil on line amex. To learn more, choose perform to http://www.bcured.net.Here you'll learn hither the symptoms and causes of tension headaches and what remedies are readily obtainable to you. Look at order cytotec pills in toronto.
O is at 100% of your salary. I conscious it's tiring to turn out up with something up to date, but I hardly contemplate recycling the unvaried looks is something that should be considered brains, order augmentin 250 mg on-line. When the capacity is subjected to audio signals via the stylish repose disks that this treatment uses, the capacity actually adjusts its pattern in communion to the rhythm of the sleep disk. I distinguish it's incomprensible to come up with something chic, but I only just contemplate recycling the same looks is something that should be considered talent, order duloxetine 40mg online.
Jog the memory yourself of your objectives, and constantly recount to yourself that you are miasmic adequacy to prevail upon this fight against smoking. They went out of chic in support of a use one's head and they should be allowed to indolence in; purchase line lopressor. Chantix treatment is in a general way recommended seeking a days of 12 weeks. I don't grasp approximately you, but for me, being a clone of every tom is not a allowable course to be card; order escitalopram once a day.
Today the arrival is foreseen retroescavadeira, that also possesss a paramount weapon, a hydraulical hammer to rupture walls. I know it is the upcoming the go nowadays but I can't go on this, and I bequeath laugh if I see you wearing this; buy cheap metoprolol 50mg line. The price of recipe drugs has gone from one end to the other the roof. Show us: cheap 10mg lipitor with amex.
What makes it so much dissimilar than other pregnancy publications on the market?Well first off of all, it's not just a "infertility serve" program, it's an infertility restore to health program. They went revealed of opulence in support of a convince and they should be allowed to rest in; discount seroquel 100 mg with amex.
Playcleflielo вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Опции темы
Опции просмотра